Nejčastější letní úrazy – pozor na trampolínu

Léto je za dveřmi a dětem brzy začnou prázdniny. Právě s nimi však vzhledem k častým sportovním a dalším aktivitám stoupá riziko úrazů. ČSOB Pojišťovna podle svých dat z pojistných událostí sestavila žebříček nejčastějších letních úrazů a činností, u kterých je třeba být o dovolené obzvlášť obezřetný.

„Školní prázdniny, krásné letní počasí a dovolené lákají dospělé i děti ven a do přírody. Jezdí na kole, na bruslích, běhají po lese, sportují na hřištích, relaxují na koupalištích nebo třeba navštěvují turistické zajímavosti. A právě s tím, že jsou lidé více aktivní a podnikaví, se pojí zvýšené riziko úrazu,“ uvádí ředitelka odboru klientského servisního centra ČSOB Pojišťovny Iva Knapová.

Větší množství úrazů je dáno mimo jiné také tím, že v létě sportují i lidé, kteří nemají s danou disciplínou žádné zkušenosti. Nejčastější úrazy jsou přitom takové, kterým se dá zabránit správnou výbavou a opatrností. Jedná se hlavně o úrazy při bruslení, na kole, v bazénu nebo při dalších aktivitách.

Nezapomínejte proto na chrániče než vyjedete na in-line stezku. Při skocích do vody dávejte velký pozor, zda je dopadové místo opravdu bezpečné a nemůžete poranit ani nikoho dalšího. Jednou z nejrizikovějších činností je podle dat ČSOB Pojišťovny skákání na trampolíně. Vždy odhadněte své schopnosti a nezkoušejte akrobatické triky, které nemáte pod kontrolou. Děti pouštějte na trampolínu pouze pod dozorem.

Zdroj:csobpoj.cz